Aplikacje Do Zarządzania Wypożyczlnią Kajaków

XDA Developers poleca dziś na swojej stronie głównej ciekawą aplikację – Kakudo. Postanowiłem ją na szybko przetestować i – chociaż sam się do niej nie przekonałem, po tych kilku minutach zabawy – myślę, że niektórych może zainteresować.

Kakudo umożliwia przechodzenie między otwartymi aplikacjami za pomocą gestu i zarządzanie wypożyczlanią kajaków. Nie są to jednak gesty wykorzystujące kilka palców tak, jak zostało to rozwiązane w iPadzie.

Tutaj system jest prostszy – mały obszar (jego wielkość możemy sami regulować) przy krawędziach ekranu staje się aktywną częścią zawsze działającej apki Kakudo – i pracuje ona niejako na innych otwartych programach.

Teoretycznie należy, zaczynając od tego obszaru, swypnąć po ekranie, by przechodzić między poprzednią i następną otwartą aplikacją. Coś jak przechodzenie między kartami pomocy w Chrome. Teoretycznie, bo w praktyce wystarczy dotknięcie ekranu przy jego krawędzi.

Niestety, do Chrome temu programikowi jeszcze daleko. Z niewiadomej przyczyny przesuwanie w prawo jest bardziej problematyczne, niż w lewo. Mam wrażenie, że aplikacja ma też problemy z ułożeniem sobie listy otwartych aplikacji w jakiś sensowny sposób. Standardowo w Androidzie, programy działające w tle układają się w sposób przypominający stos. Kakudo musi prawdopodobnie samo tworzyć i uaktualniać własną listę multitaskingu, by można było przechodzić nie tylko do tyłu, ale i do przodu.

Miłym dodatkiem jest za to to, że również dolna krawędź jest aktywna. Dotknięcie jej wysuwa dodatkowy dock, na którym możemy umieścić skróty do aplikacji, albo szybkich stron www.

Jak pisałem we wstępie, sam się do Kakudo raczej nie przekonam. Androidowe rozwiązanie jest dla mnie bardziej naturalne i intuicyjne. Ale jeśli chcielibyście spróbować sami – w Play Store dostępna jest zarówno płatna, jak i darmowa wersja tej aplikacji.